V letošnjem letu smo se sedmošolci pri pouku slovenščine vključili v meddržavni bralni projekt Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice. Gre za mednarodni slovensko-hrvaški bralni projekt. Namen projekta je spodbujanje branja in razvijanje pismenosti ter spoznavanje kulture in običajev sosednje države. V projektu slovenski osnovnošolci prebirajo dela hrvaških avtorjev v slovenskem prevodu, njihovi hrvaški vrstniki pa dela slovenskih književnih ustvarjalcev.

Tako smo danes izvedli prvo srečanje, ko so nas virtualno pozdravili prijatelji iz Osnovna škola Koprivnički Ivanec

Poklepetali smo o Kekcu, ki so ga prebrali naši prijatelji, mi pa smo predstavili naše aktivnosti ob prebrani knjigi Sejalec sreče.

Veseli smo za izmenjavo tovrstnih izkušenj, ki hkrati spodbujajo branje in krepijo medsebojno sodelovanje.

Učiteljici Laura in Marinka