Ponedeljek je za nami in s tem tudi prvi dan šole v naravi na drugem koncu Slovenije, v Rakovem Škocjanu. Po nastanitvi in dobrem kosilu smo kar ubrali pot pod noge in se odpravili do Velikega naravnega mostu, ki ga je izdolbla reka Rak. Otroci so ponovili znanje o nastanku krasa in kraških pojavih ter si ji nekaj ogledali: ponor, ponikalnico, vrtače, udornico, kraški izvir … Opazovali smo svet, ki je precej drugačen od našega ter spoznali drevo duglazijo, ki ima iglice z vonjem po citrusih in značilne storže. Sprehodili smo se do Tkalca jame in spoznali ljudsko legendo in še do ruševin cerkvice sv. Kancijana, po kateri je dolina Škocjan dobila tudi ime. Dan smo zaključili z nočnim sprehodom po gozdu.