Čistilni akciji smo se 8. in 15. marca 2024 aktivno pridružili tudi na naši šoli in v obeh vrtcih, v Cirkulanah in v Zavrču, saj nam je mar za okolico, v kateri živimo. Najmlajši so čistili otroška igrišča, malo starejši pa so se podali v širšo okolico šole.

Učenci že veliko vedo o ločevanju odpadkov, a vendarle smo ponovno obudili to temo. Ozavestili smo pomembnost čistega okolja in skrb za planet, za katerega bi morali skrbeti VSI, da ostane čisto, kajti zdravo in urejeno okolje, čiste vode in zrak so bogastvo, ki nam ga je poklonila narava. Nikar ne zapravimo tega darila!

Učenci so bili pri čiščenju izredno delovni in motivirani, ob tem pa so negodovali nad eko packami, ki smeti odmetavajo kar v naravo. Prijeten dan so zaključili s sladkanjem.

Kolektiv OŠ Cirkulane-Zavrč