Namen aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi je spodbuditi osnovnošolce, da v šolo prihajajo na trajnostni način (peš, s kolesom, s skirojem, z javnimi prevoznimi sredstvi…) – izmed naštetih predvsem spodbujati pešačenje.

Obnovitev projekta smo izvedli 10. oktobra na lokaciji šole v Cirkulanah in 13. oktobra na lokaciji šole v Zavrču. V Cirkulanah je kombi učence pripeljal do Zdravstvenega doma, v Zavrču pa do trgovine Tuš Haložanka, kjer so vse udeležence pohoda čakale tople žemljice  in še igrača. Iskrena hvala za presenečenje.

Nato smo se peš odpravili do šole. V jesenskem sprehodu smo uživali in si nabrali energije za učno  delo v šoli.

Glede na pozitiven odziv vseh sodelujočih bomo v naslednjih mesecih to aktivnost še ponovili.