»Sredi gozda stoji hrast. Na njem raste en sam želod. Gozdne živali se zbirajo pod drevesom in ga občudujejo. Vsaka misli, da želod pripada prav njej….«

Tako se prične odlično zastavljena in pripravljena lutkovna predstava z naslovom Želodkova skrivnost. Četrtek, na Dan učiteljev, smo učenci 4. in 5. razreda naše šole obiskali Lutkovno gledališče Maribor. V lutkovnem muzeju smo si ogledali razvoj lutk, od tistih prvih, ki se jih odrasli spomnimo iz svojega otroštva, do najnovejših tehnik izdelave lutk s pomočjo 3D tiskalnika. V lutkovni rokodelnici smo si s pomočjo gledaliških mojstrov izdelali svojo lutko.

Sama predstava je posvečena najstarejšemu drevesu znotraj nekdanjega mestnega obzidja-mogočnemu hrastu, ki še danes krasi Avditorij lutkovnega gledališča.

Želodkova skrivnost