V Tednu otroka smo za učence od 1. do 3. razreda pripravili letošnji prvi športni dan. Izpred šole smo se odpravili na pohod proti Šumici in med potjo lahko opazovali že prve jesenske barve. V čudovitem naravnem okolju med drevesi nas je prijazno sprejel g. Milan Voglar in nam zaželel obilico lepih in razigranih otroških trenutkov. Sledila je malica in športne aktivnosti. Otroci so se lahko pomerili v igranju nogometa, metanju krogle, igranju šaha s šahovskimi figurami, velikimi skoraj kot oni, nekateri pa so zabavo našli kar v lovljenju in tekanju po gozdnem obrobju. Ko smo pohrustali skoraj vse sendviče, bonbone, piškote in druge sladke dobrote iz nahrbtnika, smo se že malce utrujeni odpravili nazaj proti šoli, vendar športnega dne še ni bilo konec. Ustavili smo se na športnem stadionu v Cirkulanah, kjer smo čas izkoristili za igro po želji na čudoviti zelenici. Otroci so nadvse uživali, dan pa je dosegel svoj namen – združiti prijetno s koristnim, zabavo z gibanjem v naravi na svežem zraku.

Učenci 1., 2. in 3. a razreda z učiteljicami