V letu 2024/2025 se bomo prav tako poslužili dejavnosti našega članstva v mreži Unesco šol. Izvedli bomo precej projektov. V projektih lahko zavodi sodelujemo na dva načina. V živo ali v obliki interne izvedbe. Tako bomo projekt Menjaj branje in sanje npr. Izvedli tako, da bomo izmenjavo knjig izpeljali v našem zavodu na dan, ki ga določimo sami, ob tem pa izpostavili cilje posameznega projekta. Po izvedbi nato pošljemo poročilo projekta. Zaželene so fotografije, s katerimi ovekovečimo izvedbo. K izvedbi projektov želimo pritegniti tudi druge deležnike VIZ procesa: otroke iz vrtca, lokalno skupnost, učitelje, starše, stare starše. Kot članica UNESCO mreže se zavezujemo tudi k izvedbi pomembnih obeležij, kot so: dan strpnosti, dan spomina na žrtve holokavsta, dan boja proti AIDS-u itd.  Z vključitvami v projekte dajemo vzgojno-izobraževalnemu procesu dodano vrednost in stremimo k dvigu obstoječih kompetenc in ciljev življenjskega učenja.