S pričetkom šolskih počitnic se morajo otroci sprostiti in prepustiti prostemu času. Da pa ne bodo povsem neaktivni je pomembno, da jih spodbudimo k različnim dejavnostim, s katerimi obenem pripomoremo k ohranjanju in krepitvi zdravja oz. zdravega načina življenja ter lastni skrbi za svoje zdravje. In ravno zato so na NIJZ pripravili Počitniški koledar zdravja 2024.

Usedite se skupaj, ga preglejte in jim svetujte, saj bodo le tako vedeli, da jim želite le dobro. Počitniški koledar zdravja vsebuje devet vsebinskih področij z glavnimi sporočili (dobro počutje, varno uporabo zaslona, ustno zdravje, preprečevanje nalezljivih bolezni, zdrava prehrana, zaščita pred soncem, zdrava telesna dejavnost, spanje in preprečevanje poškodb) ter koledar počitnic 2024 z izzivi in nalogami iz posameznih vsebin.

Želim vam prijetne počitnice in vse dobro!

Mentorica Zdrave šole

Suzana Stopajnik