Takole je namreč odmevalo v četrtek, 20. 6. v Večnamensko-turistično-prireditveni dvorani v Cirkulanah. Zbrali smo se vsi učenci in se nadejali kulturnega programa ob dnevu državnosti. Slovenska kultura in jezik sta edinstvena, zato ju je treba zmeraj negovati, hkrati pa se zmeraj s ponosom spominjati svoje nacionalne zavesti. Učenci smo se predstavili v plesu, petku, deklamiranju in še marsičem. Sledila je slavnostna podelitev priznanj za izjemne dosežke in vpis v zlato knjigo.

Kaj kmalu smo lahko že ugledali naše letošnje presenečenje,  glasbenega gosta Adija Smolarja. Razveselili smo se njegovih (zdaj že) zimzelenih pesmi, ki nosijo tudi izjemno vzgojno sporočilo. Z veseljem smo zapeli in zaplesali, saj smo poznali kar veliko besedil.

»Jaz ne grem v šolo,  ne ne grem v šolo!«

In takole pravimo mi:  »Jaz bom kar počitnice imel …«