Ob svetovnem dnevu učiteljev in tednu otroka smo v torek, 8. 10. že tradicionalno imeli prav nenavaden dan. Izpeljali smo projekt Učenec poučuje. Projekt, v katerem devetošolci eno šolsko uro namenijo izvedbi pouka in stopijo v čevlje čisto pravih učiteljev.

Priprave, aktivnosti, konferenca z go.ravnateljico in čisto vse, kar sodi zraven – vse to so naši devetošolci vzeli z veliko mero resnosti in se (s pomočjo učiteljev) podali v razred z namenom izpeljave čisto prave učne ure. Gre za projekt, ki daje veliko izkušenjskega učenja, saj se učenec tako najlažje poistoveti z aktivnostjo na “drugi strani.”

Devetošolci so dejali, da jim je bilo najtežje vzdrževati pozornost učencev in hkrati podajati učno snov. Pa vendar je bilo videti, da so ob izkušnji zelo uživali in tudi mlajši učenci so jih lepo sprejeli. Tako so si nabrali novih znanj, ki jih bodo odnesli v prihodnost.