Učenci osmih razredov so se urili v uporabi določevalnih ključev za razvrščanje organizmov. Za določanje so uporabili dihotomni ali dvovejnati določevalni ključ.

S pomočjo ključev so določili, kateremu mehkužcu pripada zunanja lupina in ponovili, kako ločimo polže od školjk. Po določanju so naredili razstavo lupinic polžev in školjk. S ključi so določili drevesa, ki rastejo v okolici obeh šol.

Urili so se v mikroskopiranju in v  pripravi mokrih preparatov.

V naravi so našli tudi nekatere manjše živali, jih dali v lonček z lupo in opazovali njihovo zgradbo.

Ponovili so, da se v rastlinskih organih skladišči rezervna snov škrob. Prisotnost škroba so dokazovali v krompirjevem gomolju in v različnih živilih z jodovico. Pridobili so škrobna zrna krompirja, jih obarvali z jodovico in njihovo obliko opazovali pod mikroskopom.

Zapisali: Darka Korošak Hazenmali in Suzana Stopajnik