Včeraj, 18. 6. 2024 in danes 19. 6. 2024 smo v Cirkulanah in Zavrču “okronali” še drugi del zaključka bralnega leta na naši šoli. Pridružili so se nam otroci iz vrtca, prav tako pa učenci od 1.-5.. razreda. Nastopajoči so v krajšem kulturnem programu, ki so ga popestrili tudi z glasbeno točko, nagovorili prisotne, nato pa odigrali lutkovno in gledališko igrico, ki so ju priredili iz Ezopove basni Zajec in želva. Dramatizacija je imela tudi pomembno sporočilo – s talenti se ne šopirimo, raje jih skromno izkažimo.

Po dramatizaciji smo učence pospremili na menjalnico knjig, kjer so si ponovno izbrali nove “sanje”, ki jih bodo popeljali v poletne dni.

Dragi učenci, naj bo knjiga, ki jo ponesete v poletne dni, polna odkritega “zaklada” in doživetij. Želimo vam veliko poletnega branja.

Mentorici projekta

Laura Mohorko Kumer in Petra Purgaj.