Na OŠ Cirkulane-Zavrč spomladanski meseci minevajo tudi v znamenju priprav na velik pohod prijateljstva, ki ga zavod vsako leto organizira v sodelovanju z občinama, planinci in ostalimi lokalnimi društvi, podjetniki od blizu in daleč, ter mnogimi posamezniki. Da je tak pohod postal že tradicija, ki vsako leto povabi medse več generacij od blizu in daleč, smo lahko videli minulo soboto, 27. 5. 2023

Ogromna »kača« pohodnikov, ki se je v jutranjih urah vila po haloških bregovih in ravnicah od Borla pa vse do Zavrča, je pričala o tem, da si tovrstnih druženj resnično želimo. Otroci iz vrtca, šolarji, starši in stari starši, tete, strici, prebivalci iz Haloz in od drugod so ponovno združili moči in se podali na pot od Borla do Zavrča. Vsako leto se nam pridruži več pohodnikov, ki želijo občutiti utrip medsebojnega sodelovanja. Takšna pohodniška trasa povezuje obe občini, zlasti pa daje izjemen pomen šolama, ki delujeta kot en celovit zavod. Letošnje leto je vlogo ciljne postaje odigrala završka občina, ki je pomagala tudi pri organizaciji. Na športnem igrišču v Zavrču smo bili na odlično pripravljenih postojankah deležni raznih aktivnosti in delavnic za otroke, v katerih so izjemno uživali ter se prepustili igri in ustvarjalnosti, saj pohod prijateljstva prinaša tudi druženje, povezovanje in konec koncev tudi učenje za življenje. Predstavila so se nam plesna in športna društva, v katerih sodelujejo naši otroci in učenci, manjkalo pa ni niti letalskih manevrov, ki smo jih z zanimanjem opazovali. Za hrano in pijačo so poskrbela lokalna društva in podjetja, tako da minulo soboto lačen zagotovo ni bil nihče. Izpeljali smo tudi srečelov, s katerim smo zbrali denar za šolski sklad, za kar se iz srca zahvaljujemo donatorjem. Hvala tudi obema občinama, Zavrču in Cirkulanam, ki se zavedata pomena povezovanja. Medgeneracijsko druženje takšnih razsežnosti je tako še en pokazatelj, kako ljudje želimo graditi mostove in sodelovati z roko v roki. S skupnimi močmi namreč nobena pot ni pretežka, če jo prehodimo z roko v roki. Na še več prijateljskih pohodov in tkanja prijateljskih vezi.