Spoštovani starši.

Najprej vam želim povedati, da smo na isti strani. Vsem nam je mar zdravje otrok, njihovih družin  in zaposlenih in vsi si želimo, da bi lahko ostali v šoli. Za to se bomo res morali potruditi vsi skupaj.

V vseh letih mojega ravnateljevanja smo sodelovali korektno in spoštljivo. Tokrat smo ravnatelji postavljeni v res neprijetno situacijo. Država od nas zahteva uresničevanje ukrepov, za katere sami ne vidimo možnosti, da bi jih lahko uresničevali. To smo ravnatelji jasno sporočili tudi predstavnikom MIZŠ. Vendar nismo bili slišani. Zato smo sklicali svojo tiskovno konferenco, kjer smo predstavili naša stališča. Izjavo ravnateljev za javnost imate v priponki.

Ne vemo, kako se bodo odločevalci odločili.

Vas pa prosim, da razumete tudi nas, ravnatelje, ki se v teh norih časih trudimo narediti vse, da bi učenci lahko ostali v šoli.

Vse dobro vam želim.

Izjava Zveze ravnateljev in pomočnikov ravnateljev ob ukrepih navedenih v odloku Vlade RS z dne 5. 11. 2021 in prejeti Okrožnici MIZŠ, številka 603-1/2021/96, z dne 6.11.2021