V petek, 8. oktobra, je bil v OŠ Cirkulane-Zavrč na lokaciji Zavrč velik praznik. Prvošolčke smo sprejeli v šolsko skupnost. Dogodku smo prisostvovali njihovi veliki prijatelji – devetošolci, razredničarke in ga. ravnateljica. Učenci Elena, Klara, Anej, Nuša in Aleks smo jim s pomočjo mentorja šolske skupnosti Izidorja Gnilška, pripravili kratek kulturni program. Mladi nadobudneži so mu z zanimanjem prisluhnili. Sledila je svečana prisega v kateri so prisegali na izpolnjevanje vrednot, ki jim v naši šoli Cirkulane-Zavrč namenjamo veliko pozornosti. Te pa so: znanje, prijateljstvo, spoštovanje. Po prisegi smo jim pripravili tudi šaljive igrice. Letošnji Teden otrok je namreč potekal pod imenom »Razigran uživaj dan!«. Tekmovali so proti svojim velikim prijateljem. Igra z baloni, lovljenje žogice s pomočjo morskega psa, hiter tek. Prvošolčki so se ob spodbujanju dostojno upirali devetošolcem. V hitrem teku je najhitrejši prvošolček celo premagal najhitrejšega devetošolca (no, le-ta je tekel po vseh štirih v »rikvercu«). Vsi smo se igrali, pri tem navijali in uživali. Na koncu je sledilo še druženje in sladkanje s torto. »Mmm, bila je dobra!«. Polni vtisov smo odšli domov.

Devetošolci 9.a

Torek 5. oktober je bil, za prvošolce OŠ Cirkulane-Zavrč, v Cirkulanah poseben dan. Bili so sprejeti v šolsko skupnost. Šolska skupnost je sestavljena iz predstavnikov vseh oddelčnih skupnosti. Vodi jo mentor, ki ga predlaga in imenuje ravnateljica skupno s predstavniki učencev. Mentorica v Cirkulanah je ga. Milena Mali. V teh časih je letošnja generacija prvošolčkov ta sprejem obeležila malo drugače. Skupaj je 15 prvošolcev. Vsak izmed njih je dobil svojega velikega prijatelja. To so učenci iz 9. A razreda. Tako so se kulturne prireditve ob sprejemu udeležili skupaj z njimi. Krajši program je pričela učenka 9. A razreda. Nato so naši prvošolci zapeli pesem Lili in Bine ter zaplesali krajšo točko. Nastopali pa so tudi učenci 9. A razreda, ki so zapeli pesem Kuža pazi ob spremljavi kitare. Skupaj so zaplesali tudi račke. Da pa ni manjkalo glasbe nam je učenec 6. A zaigral tudi na harmoniko. Za konec je spregovorila naša ravnateljica ga. Suzana Petek, ki je prvošolčkom poklonila priznanje za sprejem v šolsko skupnost. Kulturni program se je zaključil s torto, ki so si jo prvošolci privoščili skupaj z svojimi velikimi prijatelji.

Teja Kolednik