Tekmovanje Kenguru sega že v leto 1994-1995. V osnovnih šolah so tako omenjenega leta prvič  izvedli  poskusno tekmovanje z nalogami Evropskega matematičnega kenguruja.  Od šolskega leta 2003-2004 dalje so take naloge na voljo za vse razrede  OŠ.

Šolsko tekmovanje za učence osnovnih šol, dijake srednjih šol in študente poteka v skladu z ustreznimi pravilniki tekmovanj in dodatnimi pravili za vrednotenje. Tekmovanje skrbno nadzoruje DMFA Slovenije. Dne 22. 4. 2021 smo se tudi na OŠ Cirkulane – Zavrč, na obeh lokacijah, potegovali za naziv naj Kengurujček v posameznem razredu.

Dobitniki letošnjih bronastih priznanja

• Viktor Pravdič 9.b
  • David Golc 9.b
  • Timi Tušek 9.b

Tekmovanje iz matematike torej  poteka na dveh ravneh. Šolsko tekmovanje iz matematike za bronasto Vegovo priznanje oziroma Mednarodni matematični kenguru je tako prva raven. Najboljši tekmovalci na šolskem tekmovanju od 5. do 9. razreda se uvrstijo na državno tekmovanje iz matematike, na katerem lahko prejmejo srebrno ali zlato Vegovo priznanje. Na naši šoli je vstopnico za državno tekmovanje pridobil  Viktor Pravdič, učenec 9. b razreda. Svoje znanje je izkazoval 15.5.2021, vendar mu je za las ušlo srebrno priznanje.

Vsem iskrene čestitke za trud in kodranje možgančkov.

Aktiv matematikov