V množici informacij, ki nas vse bolj preplavljajo, se namreč pri Časorisu, spletnem časopisu za radovedne otroke, trudijo izbrati in predstaviti tiste informacije, ki so pomembne za naše skupno sobivanje. Otrokom ponujajo verodostojne novice o svetu, v katerem živijo, pa tudi prostor, kjer se lahko predstavijo in razkrijejo svoja razmišljanja o svetu.

Številni mediji ob koncu leta pripravijo izbor dogodkov leta in osebnosti, ki so najbolj zaznamovale iztekajoče se leto. Le redkokdaj pa se med njimi znajdejo otroci. Prav zato so se pri Časorisu odločili, da pripravijo svoj izbor – izbor otrok, ki nas navdihujejo in navdušujejo.

Že tretje leto pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike Boruta Pahorja vsak mesec izberejo faco meseca, vse face pa ob koncu leta nagradijo s priznanjem faca leta.

SPOZNAJTE FACE LETA: 14. decembra 2020, ob 17. uri
 Z izborom za faco leta pri Časorisu ne želijo spodbujati tekmovalnosti, ampak želijo predstaviti množico žarečih, radovednih, navdihujočih obrazov. 14. decembra 2020, ob 17.00, obiščete Časorisev kanal na Facebooku in tako počastite face leta 2020!

Zakaj brati Časoris?

• Ker prinaša verodostojne novice, ki jim otroci lahko verjamejo in zaupajo,
  • ker v njem predstavljamo svet, v katerem živimo, na preprost in razumljiv način,
  • ker vsako jutro predstavi aktualno novico dneva,
  • ker ga zanimajo šport, znanost, zabava,
  • ker prinaša tudi vsebine, ki jih pišejo otroci za otroke,
  • ker so prispevki pospremljeni s slovarčkom in z vprašanji za razmislek,
  • ker v rubriki Kako govoriti o … dobite nasvete, kako se z otroki pogovarjati, ko se zgodi kaj hudega,
  • ker je brezplačen in tako dostopen vsem otrokom,
  • ker je na voljo tudi kotbrezplačna aplikacija, kjer vsakdo izbere, kar ga zanima.

Prelistajte … https://casoris.si/category/novice/

Lep pozdrav, učiteljica Petra