Pozdravljeni osnovnošolci,

virtualni karierni sejem 2020 za osnovnošolce je že odprl svoja vrata.

Vabimo vas, da  obiščite stojnico Fundacija PRIZMA – Karierni center za mlade »VšečKAM in GREM«. Najdete jo v dvorani Karierni kažipot za mlade. Stojnica otrokom ponuja vrsto koristnih vsebin, ki so jim v pomoč pri nadaljnjem odločanju kam naprej oz. na katero srednjo šolo se vpisati. Na stojnico so  vabljeni tudi vaši starši.

Kaj stojnica ponuja?

Za osnovnošolce:

• Nagradna igra “Razkrij skrivnost kariernega sejma”, kjer lahko otroci preizkusijo svoje spretnosti, spoznajo poklice in imajo možnost dobiti eno izmed 16 praktičnih nagrad.
  • Gradiva za raziskovanje otrokovih potencialov in talentov.
  • Napotki za izdelavo osebne mape oz. portfolia.
  • Predstavitve ambasadorjev poklicev in njihove zgodbe.

Za starše in svetovalne delavce predavanja:

• Vloga staršev pri kariernem odločanju otrok, mag. Dunja Petak, univ. dipl. psihologinja.
  • Karierna orientacija otrok s posebnimi potrebami, Ajda Demšar, univ. dipl. psihologinja.
  • Projekt »Prehod mladih«.

Spletna klepetalnica, ki je namenjena vsem, kjer vsak dan med 10.00 in 12.00 ter 15.00 in 17.00 karierni svetovalci, svetujejo in odgovorijo na vprašanja, otrok in njihovih staršev, v zvezi z nadaljnjim načrtovanjem otrokove izobraževalne in karierne poti. Z njimi se lahko otroci dogovorijo tudi za individualno karierno svetovanje s testiranjem. Vse aktivnosti so BREZPLAČNE.

In še več…

Prijava na Virtualni karierni sejem je enostavna, opravi se jo le v nekaj korakih:

1. V splet se prijavijo na povezavi: www.karierni-sejem.si, izberejo Osnovnošolski sejem.

2. Ko želijo dostopati do vsebin se pojavi okno za registracijo.

3. Vpišejo svoje podatke in si določijo geslo po svoji izbiri. S svojim računom lahko dostopajo do vsega kar sejem ponuja.

4. Za registracijo potrebujejo svoj e-naslov. Ko izberejo svoj status (npr. učenec) se odpre možnost, da se vpišejo tudi v svojo šolo in razred. Če šole ni na seznamu lahko nadaljujejo z registracijo, ker šola ni zavedena.

5. V kolikor so stari 15 ali manj, morajo pridobiti dovoljenje svojih staršev / skrbnikov. Vpišejo podatke staršev / skrbnikov (z e-naslovom) in starši potrdijo njihovo registracijo.

Dragi učenci, želimo vam pomagati, da bi bilo sprejemanje karierne odločitve lažje.Fundacija – PRIZMA