V torek, 1. 9. 2020, je bil za učence 1. razreda naše šole prav poseben dan, saj so postali šolarji.

Zjutraj smo se zbrali pred  šolo in nato skupaj s starši odšli v šolski prostor. Dobrodošlico je otrokom in staršem izrekel župan občine Zavrč, predstavnik  sveta za preventivo, gospa ravnateljica, namestnica ravnateljice, policist Robert Ovčar ter učiteljica 1. razreda. Vsi otroci so prejeli rumene rutice, odsevnike in kresničke, da bo njihova pot v šolo dovolj vidna in varna. Z  učiteljico so učenci nato odšli  v prostor 1. razreda, starši pa so se seznanili o poteku dela v tem šolskem letu. Otroci so se v razredu predstavili, zapeli in narisali risbico. Učiteljica jim je pokazala nova prijatelja Lili in Bineta, ki jih bosta spremljala celo šolsko leto, se z njimi igrala, veselila in učila. Za konec so se še posladkali in polni novih vtisov ter zadovoljnih obrazov se že veselili prihodnjih dni.

Učiteljica Metka Skočir