Dragi učenci, dragi starši.

Prav gotovo drži, da za dežjem zmeraj posije sonce, nebo pa naslika čudovito in barvito barvica. Cvetoči travniki, dolgi večeri, ter ptički, ki se veselijo pojedine češenj. Vse to je mesec junij. Razmišljam o tem, kakšno zgodbo smo pravzaprav napisali v preteklem obdobju, v katerega smo vsi vložili ogromno truda. Ko smo se srečali z nečim novim, neznanim, smo bili pravzaprav kot majhni želodi.  Po začetnem obdobju dela na daljavo smo kaj kmalu »zrasli« v mogočne hraste in ponosno uspeli premagati vsakodnevne izzive.

Rada bi vam sporočila, da je ponovno napočil čas, ko bo za nekatere učence na nek način prihajajoči prvi junijski dan postal kakor prvi september. Učencem prve triade in devetošolcem, ki so že v šoli, se boste namreč s 1. junijem pridružili učenci 4., in 5. razredov, v sredo, 3. junija, pa se jim pridružite še učenci 6., 7., in  8. razredov. Prav vsi se veselimo se vaše vrnitve, pa četudi gre za kratek čas pred šolskimi počitnicami, saj bomo tako ponovno zbrani prav vsi skupaj, česar se neizmerno veselimo. Tudi naša šola bo ponovno sijala v popolni zasedbi, saj bodo njene učilnice napolnjene s smehom učencev,  in neizmerno energijo vas učencev, ki nam je ves ta čas resnično manjkala. Ne dvomim, da si imate sedaj ogromno za povedati, saj ste se tudi vi pogrešali in komaj čakate, da podelite svoje prigode iz »korona« časa.

Prepričana sem, da nam bo v zadnjih tednih tega šolskega leta uspelo pričarati lepe trenutke, prelistati zvezke in se hkrati morda še kaj novega naučiti, pobrskati po mozaiku znanja in se spomniti zanimivih učnih vsebin letošnjega šolskega leta. Ob tem vam sporočam, da boste vsa navodila in potrebne informacije dobili od svojih razrednikov.

Želim čudovit majski vikend. Naj vas cvetje in sonce obdajata prav z vseh strani. Veselim se skorajšnjega snidenja.

Vaša ravnateljica Suzana Petek