V soboto, 23. maja 2020 je v dopoldanskem času potekalo spletno tekmovanje za otroke vključene v čebelarske krožke.
Z namenom vsaj nekoliko nadomestiti za letošnje tekmovanje mladih čebelarjev so na ČZS sklenili organizirati tekmovanje preko spleta in sicer v tednu, ko praznujemo Svetovni dan čebel in čebelarski praznik. Spletno tekmovanje je imelo v primerjavi z običajnim državnim tekmovanjem določene prilagoditve predvsem pa je bilo povsem prostovoljne narave, namenjeno razvedrilu in utrjevanju znanja iz učbenika Čebela se predstavi. S tem se je omogočilo krožkarjem, da spet občutijo privlačnost pomladnega brenčanja čebel.
Kljub temu, da je bila komunikacija med mentorji in krožkarji tem času okrnjena so udeleženi učenci pokazali, da v dobrih dveh mesecih šolanja na domu še niso pozabili na prijateljice čebelice.

V kategoriji do vključno 6. razreda so tekmovali Jan Bezjak,  Špela Ilec in Klara Cestar. Jan Vidovič pa je tekmoval v kategoriji srednjega težavnostnega razreda.

Dosegli so odlične rezultate za kar jim iskreno ČESTITAMO!

Ime in priimek: Doseženo število točk: Možno število točk:
Jan Bezjak 29 30
Špela Ilec 28 30