Zdaj pa jo res imamo: pravo čudovito pomlad namreč. Te dni smo že pošteno zakorakali v najlepši mesec, mesec maj. Ob jutrih nas prebuja čudovito ptičje žvrgolenje, nebo pa odseva svojo modrino. Četudi nas bodo kmalu pozdravili še ledeni možje, sem prepričana, da se lahko že spogledujemo s poletjem. Res je, minilo je že sedem tednov, odkar smo zapustili šolske klopi in šest tednov, odkar smo pričeli s poukom na daljavo. Če smo prve tedne še iskali prave tirnice, smo se sedaj utekli in nam gre odlično. Zato bi se vam, dragi starši, rada zahvalila za vso potrpežljivost, lepo sodelovanje in vaš čas, ki ga namenite svojim učencem. Tudi vi, dragi učenci, iz tedna v teden dokazujete, da ste šolo na daljavo vzeli zelo resno in pridno izpolnjujete svoje obveznosti. Ob tem se seveda nikakor ne pozabite še zapoditi po cvetočih travnikih in pojesti kakšne sladoledne lučke.

Verjamem, da pogrešate tako prijatelje kot učitelje, a ne skrbite, ta čuden čas bo hitro minil in kmalu bomo spet skupaj; polni spominov, ki nam jih je napisala knjiga življenja. Učenci od 1. do 3. razreda se vidimo že zelo kmalu, in sicer 18. 5. 2020, prav tako se bodo vrnili vrtčevski otroci. Vsa navodila za proces vrnitve boste v naslednjem tednu prejeli s strani razrednikov in objav na spletni strani naše šole in na spletnem omrežju Facebook. A nič ne skrbite, čisto vsem nam bo s skupnimi močmi uspelo speljati zadane cilje. Saj veste, kako pravi slavni knjižni junak medvedek Pu: »Pogumnejši si, kot verjameš; močnejši, kot se zdiš; pametnejši, kot misliš.«

Na tem mestu naj vam zaželim čudovit vikend  in čudovite majske dni.

Naj vam topli sonček na ličkah zažari.

In ko kmalu razcveti se bezgov cvet,

mi v šoli vidimo se spet.

Lepo vas pozdravljam, vaša ravnateljica Suzana Petek