V  šolskem letu 2019/20 smo vključeni v projekt Trajnostna mobilnost v OŠ, ki bo trajal dve leti. Vse aktivnosti bodo potekale na temo – Gremo peš s kokoško Rozi.

Namen aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi je spodbuditi osnovnošolce, da v šolo prihajajo na trajnostni način (peš, s kolesom, s skirojem, z javnimi prevoznimi sredstvi…) – izmed naštetih predvsem spodbujati pešačenje.

Namen iger je spodbuditi, da učenci razmišljajo, se izobražujejo oz. so aktivni v smeri trajnostne mobilnosti tudi po izvedeni eno ali dvotedenski aktivnosti.

Cilj aktivnosti je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok,  krepitev zdravja otrok. Cilj je povečanje prihodov otrok v šolo na trajnosten način za 7 % glede na izhodiščno vrednost.

V projekt so vključeni vsi učenci na obeh lokacijah.