»Ron, der Schreckliche« ali v prevodu »Strašni Ron« je priredba gledališke igre za otroke in odrasle, ki še verjamejo v nadnaravne sile, čarovnijo, predvsem pa sami vase in v moč prijateljstva.  S to predstavo, ki smo jo na oder postavili učenci izbirnega predmeta nemščina  iz lokacije šole v Zavrču, smo se letos že šestič zapored udeležili 15. mednarodnih gledaliških iger »Theaterspiele« v nemškem jeziku, v Varaždinskem narodnem gledališču. Igre organizira  OŠ Vidovec, Hrvaška, pod okriljem Evropskega Kulturnega kroga. Med 55 skupinami smo bili spet edini predstavniki Slovenije.

Na pot smo se podali v soboto, 14. 4.2018. Spremljal nas je lep sončen spomladanski dan, dobra volja in vesela pričakovanja. Po vaji v čisti pravem gledališču, na čisto pravem odru, smo se podali na OŠ Vidovec, kjer smo sodelovali na gledaliških in jezikovnih delavnicah  ter se družili z vrstniki iz drugih držav in spletli nekaj novih prijateljstev. Do popoldanskega nastopa nam je ostalo nekaj časa za potep po mestu Varaždin, potem pa je šlo zares. Na odru smo se zelo potrudili in odlično odigrali. To nam je potrdil močan aplavz in veliko pohval, ki smo jih dobili. Veseli smo bili, da si je tudi nekaj staršev prišlo ogledat predstavo. Dan smo zaključili s slastnim hamburgerjem, brez tega pač ne gre. Pozno zvečer smo se utrujeni in zadovoljni vračali proti domu, saj smo preživeli bogat in zanimiv dan. Predstavo smo odigrali tudi v šoli za naše učence.

Mentorici: Terezija Štumberger in Vesna Koren