V ponedeljek, 9.4.2018 smo se mladi parlamentarci odpravili v Državni zbor, kjer smo podajali nova mnenja, kritike… Učenci ptujskega območja smo šli v Ljubljano z učenci mariborskega območja, Celja in Lenarta. Spremljala nas je Urška Vučak Markež. Ko smo prišli v Ljubljano so nas hitro spremili v parlamentarno dvorano. Vseh mladih parlamentark in parlamentarcev nas je bilo približno 120. Nato je sledil kratek uvodni pozdrav predsednika parlamenta dr. Milana Brgleza ter predsednika države g. Boruta Pahorja. Nato so nas razdelili v skupine. Po eni uri in pol podajanja novih mnenj, predlogov, idej smo se vsi učenci napotili nazaj v dvorano. Tam so nas pozdravili še predsednik vlade dr. Miro Cerar ter nekateri ministri in ministrice. Nato so predstavniki vseh skupin predstavili mnenja svojih skupin, po katerih je sledila še razprava. Učenci smo ugotovili, da nekateri starši preveč pritiskajo na učitelje ter na njihov način dela, da učencem, ki vztrajno kršijo šolska pravila ne bi dali ukorov, ampak bi pomagali pri družbeno koristnih delih, da bi se morali učiti bolj življenjske stvari ter imeti več praktičnega dela. Nekateri učenci so izrazili tudi željo po tablicah, nekateri pa po enotnih delovnih zvezkih in učbenikih za vse šole. Po razpravi smo se spet razdelili v 2 večji skupini. Učenci prve skupine smo imeli najprej kosilo, potem pa smo se odpravili domov, učenci druge skupine pa so imeli v tem času še ogled Državnega zbora in potem kosilo. Ta dan je bil zame neka nova, neprecenljiva izkušnja, ki bi jo z veseljem ponovila.

Taja Potočnik, 7.a