Theaterspiele

Leto je naokrog in 23 učencev izbirnega predmeta Nemščina 1, 2 in 3 na lokaciji Zavrč so se letos ponovno, nekateri že četrtič, udeležili mednarodnih gledaliških iger v nemškem jeziku v Varaždinu. Med 43 skupinami iz različnih držav smo bili edini predstavniki iz Slovenije.

Šolo smo zastopali z mladinsko grozljivko »Ende gut!… Alles gut?…«, ki so jo naši učenci res odlično odigrali in poželi bučen aplavz. Priprave in vaje so zahtevale veliko dela in dodatnega časa, vendar se je trud poplačal. Učenci so se izkazali z dinamično igro, zanimivo masko in kostumi ter z zelo dobrim znanjem nemškega jezika. Obe mentorici in vsi učenci smo bili z našo predstavo zelo zadovoljni.

Nekaj misli in občutkov učencev o sodelovanju v projektu:

–         Vsebina se mi je zdela zanimiva in poučna. Sporočila, nam je, da se moramo držati dogovora, si med seboj pomagati, ubogati starše, sicer ima to lahko posledice.

–         Z izvedbo predstave sem zelo zadovoljna. Odigrali smo super in nič ne bi spremenila.

–         Pred predstavo sem se počutila nervozno, po predstavi pa zadovoljna in vesela.

–         Všeč mi je, da se preizkusiš tudi na drugih področjih.

–         Zelo mi je všeč, da lahko igramo v pravem gledališču.

–         Naučili smo se veliko nemških besed.

–         Všeč mi je da se bolje spoznamo in družimo tudi z drugimi šolami.

–         Sodelovanje v takih projektih se mi zdi pomembno, lahko bi bilo bolj pogosto.

–         Videli smo, kako je pomembno, kako se giblješ po odru in kam govoriš.

–         Zanimivo mi je bilo gledati druge skupine.

Čestitke vsem nastopajočim!

Mentorici: Vesna Koren in Terezija Štumberger

Spletna povezava do fotografij na strani Ekult: