V četrtek, 4. 6. 2015 je v Kopru potekal Festival športa, zaključna prireditev šolskih športnih tekmovanj, kjer so se odvijali tudi zaključni boji v atletiki in judu. Finala Državnega prvenstva osnovnih šol v judu se je udeležila tudi ekipa OŠ Cirkulane-Zavrč s 5 judoistkami. Vseh pet se je izkazalo z veliko borbenostjo in znanjem in kar štiri so zaključile tekmovanje s kolajnami. Manuela Rihtarič je postala državna prvakinja v kategoriji do 44kg, drugi mesti sta z odličnimi borbami dosegli Viktorija Zadravec (do 57kg) in Bernarda Letonja (do 36kg), bronasto medaljo je prejela Karolina Majhen Bednjički, Iva Petrovič pa je tekmovanje v kategoriji do 63 kg končala na 7. mestu. Najbolj je tekmovalke in njihovega mentorja Mitjo Vidoviča razveselila skupna uvrstitev. Dekleta so namreč osvojila skupno 2. mesto izmed 56 udeleženih šol, kar je največji športni uspeh šole do sedaj.

20150604 141900

Avtorji: športni pedagogi OŠ Cirkulane-Zavrč