V sredo, 5. 2. 2020, smo v šoli v Cirkulanah obeležili prihajajoči slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. Letošnje leto smo v ospredje postavili Primoža Trubarja. Utemeljitelj slovenskega jezika je prav gotovo prispeval pomemben del k razvoju slovenske kulture. Skozi proslavo smo lahko videli, koliko besedil nam ponuja slovenski jezik, hkrati pa smo lahko hvaležni, da poezijo prebiramo ravno v njem. Slovenci smo skozi stoletja dokazali, kako spevna in melodična je slovenščina, saj ponuja poezijo in prozo velikih razsežnosti. Tako Trubar kakor tudi Prešeren sta s svojimi literarnimi stvaritvami dokazala, kako edinstveni smo v svojem jeziku in kako nas skozi »kulturne oči« občudujejo tudi drugi narodi. Učenci iz vseh razredov so se predstavili z recitacijami velikih slovenskih poetov,  zazvenela pa je tudi slovenska himna, ki jo je zapel otroški pevski zbor. Nastopili so tudi s prevedenima recitacijama v nemškem in angleškem jeziku. Ponovno smo se spomnili, kako pomembno je branje, saj nas neizmerno bogati in širi naša obzorja. Veliki pesnik Tone Pavček je nekoč rekel, da brati pomeni početi podvige. Naj bodo vaši podvigi skozi življenje neskončni in brezmejni!