Svetovni dnevi hrane nas spremljajo že 40 let in počasi spreminjamo naše dojemanje hrane in oskrbe z njo. Vsako leto vsaj na ta dan se hrane spomnimo na zelo ciljan način.

Slogan letošnjega svetovnega dneva hrane je »Naša dejanja so naša prihodnost. Z zdravim prehranjevanjem za svet brez lakote«.

Ob svetovnem dnevu hrane vas vabimo, da obiščete  stojnico Rdečega križa, kjer boste z nakupom kruha prispevali drobtinico, za prehrano pomoči  potrebnih osnovnošolskih otrok. Obiščite nas v  s o b o t o,  19.  oktobra  2019 med 8.30 in 11. uro na stojnici v Cirkulanah pred Mercatorjevo trgovino, ter na stojnici pred trgovino Tuš Haložanka v Goričaku, kjer bodo vaši sošolci, prijatelji  ponujali kruh, rezance, pecivo,… ki ga bodo za nas pripravile ptujske pekarne in gospodinje naše občine.

Lepo vabljeni.