Vabljeni vsi prijatelji od 0 do 100 let, ki si želite preživeti dan, poln prijetnih presenečenj.

Dobimo se na zbirališču na gradu Borl od 8.45 do 9.00 ure kjer nas bodo animirali Štajerski frajtonarji. Pohod pričnemo ob 9.00 uri in se podamo od Borla proti proti Plešibici. Nato na kolovoz med vinogradi proti gozdu na gozdno pot – po Šlogu.

Pot nadaljujemo po Šlogu skozi gozd mimo zarasle pečine z desne do vznožja opuščenega nasada višenj. Nadaljujemo po gozdni cesti in iz gozda pridemo med vinogradi do Huzarove kapele.

Nadaljujemo po trasi Marijine romarske poti, mimo redkih hiš in po gozdni vlaki. Gozdna vlaka nas pripelje do kolovoza, ki razmejuje urejene vinograde na desni in gozd na levi strani. Sledi še krajša pot po gozdu po gozdni pešpoti, ki nas pripelje iz gozda med vinogradi neposredno pod cerkvico Device Marije. Nadaljujemo po kolovozu do cerkve Device Marije, kjer nas pričakajo pohodniki ‘Mini Pohoda prijateljstva’ iz vrtca.

Skupaj bomo nadaljujevali mimo cerkve sv. Miklavža po pločniku do završkega gradu in nato po slepi cesti mimo gradu. Nazadnje še prečimo cesto in nadaljujemo do cilja na Športni park Zavrč.

Zemljevid trase pohoda

Na športnem stadionu Zavrč pa nas čaka:

MINI PLANICA

POSLIKAVA OBRAZA

NAPIHLJIVA IGRALA

CIRKUŠKE DELAVNICE

VOŽNJA S KOČIJO

IZBOR NAJ UDELEŽENCEV (najmlajši, najstarejši, najštevilnejša družina…)

LOKALNA TRŽNICA

PREDSTAVITEV DRUŠTEV

PREDSTAVITEV ŠPORTOV (foot golf, kickboks, lokostrelstvo, zorbing, footsnookers…)

NASTOPI UČENCEV OŠ Cirkulane-Zavrč

BREZPLAČNI BUS ZA ŠOFERJE DO BORLA

Vabijo vas otroci vrtca, učenci in delavci OŠ Cirkulane-Zavrč

ŠD Zavrč

Ambasadorji prireditve:

VINSKA KRALJICA SLOVENIJE, MISS UNIVERSE SLOVENIJE, FINALISTKA ŠOVA THE BIGGEST LOOSER, PODŽUPAN OBČINE ZAVRČ.

Uradni letak prireditve

INFO: