Učenci na OŠ Cirkulane-Zavrč so že dolgo časa deležni kvalitetne športne vadbe v obliki pouka športa, obveznih in neobveznih izbirnih predmetov, športnih programov Zlati sonček in Krpan, projekta Zdrav življenjski slog, Simbioza giba, ŠPF, šolskih športnih tekmovanj, šol v naravi in ostalih projektov in interesnih dejavnosti.

Prvič pa se je zgodilo, da se je šolska ekipa OŠ Cirkulane-Zavrč udeležila kakšnega uradnega tekmovanja v smučanju. Zaradi dobrega smučanja v zimski šoli v naravi na Treh Kraljih v mesecu decembru, smo se odločili, da najboljšim smučarjem ponudimo priložnost, da se izkažejo tudi na tekmovanju v veleslalomu. Tako smo se udeležili področnega tekmovanja osnovnih šol smučanju na Rogli (8.3.2018), kjer so barve šole zastopali učenci 6. razredov; Tjaša Bratušek, Ela Dernikovič Vuzem, Tian Poštrak in Viktor Pravdič. Dosegli so dober ekipni uspeh, saj so izmed 17-tih ekip doseglo zelo dobro 6. mesto, med posamezniki pa se je najbolje izkazal Tian Poštrak, ki je dosegel 9. mesto. Zelo smo veseli, da kljub temu, da smo majhna šola na podeželju, se enakovredno kosamo z veliko večjimi mestnimi šolami z bogato šolsko športno tradicijo.

Športni pedagogi OŠ Cirkulane-Zavrč