»Očka, kaj je domovina?
Domovina naša je dežela,
to so polja, morje in gore,
to so ceste in tovarne,
rudniki in vsi ljudje.«

Z lepo slovensko besedo in nežno slovensko pesmijo smo na lokaciji Zavrč obeležili enega najpomembnejših državnih praznikov – dan samostojnosti in enotnosti. Spomnili smo se na zgodovinsko odločitev slovenskega naroda, da postane Slovenija samostojna država.  Pogosto pozabljamo, kako lepa je naša dežela, in kako pomembna je domovina za vsakega od nas. Na proslavi so sodelovali otroci šole in vrtca.

Po proslavi so nas še prav posebej razveselili učenci izbirnega predmeta GLK z zelo zanimivo igrico o božičkovi delavnici, kjer se najde nekaj prav nenavadnega. Učenci so bili tako prepričljivi, da so privabili v goste pravega božička. Božička so se razveselili tako najmlajši, kot tudi veliki, ki jih je nagradil s sladko pozornostjo. Prav posebej pa je božiček nagradil otroke, ki so najbolj pridno zbirali papir.