Po skoraj desetih letih smučanja na Voglu, so se učenci letos prvič učili smučanja v okviru šole v naravi na smučišču Trije Kralji na Pohorju. Med 19. in 23. decembrom 2016 je bilo na vrhovih Pohorja izjemno lepo in sončno vreme, medtem, ko je bilo v dolini ves čas hladno in megleno. Učenci so skupaj z učitelji smučanja, Dejanom Vilčnikom, Mitjo Vidovičem in Katjo Predikaka, zelo dobro izkoristili dobre vremenske in snežne pogoje. Če k temu dodamo še veliko prizadevnost učencev, potem ni presenečenje, da so kaj kmalu vsi učenci, skupaj jih je bilo 24, naučili smučati in uporabljati vlečnice, čeprav je velika večina med njimi bila popolnih začetnikov. Tisti, ki so smučati že znali, pa so izpili tehniko in se naučili smučati po robnikih s tako imenovano zarezno (carving) tehniko. Zadnji dan so se vsi učenci pomerili na pravi smučarski tekmi. Učenci so spoznali tudi smučarska pravila, smučarski bonton, nadzornik smučišča jim je razložil tudi pomembnejše izvlečke Zakona o varnosti na smučiščih. Učencem je bil prikazan praktični primer reševanja ponesrečenca na smučišču z reševalnimi sanmi (aki). Pester program so imeli učenci tudi, kadar niso bili v smučarski opremi. Jutranje razgibavanje je pomenilo uvod v vsak dan, popoldne pa smo bowlali, imeli pohod z baklami do razgledne točke, opazovali zvezde, živalske stopinje, imeli družabni večer, v četrtek pa zaključni večer. V okviru zaključnega večera smo podelili nagrado za najlepše urejeno sobo, priznanja za najhitrejše smučarje na tekmi in izvedli smučarski krst. Pester je bil tudi zabavni program s plesnimi in šaljivimi točkami. Večer smo zaključili s plesom, ki je trajal kar dolgo v noč. Da je ostalo bivanje na Treh Kraljih v neprecenljivem spominu, predvsem zaradi udobja in okusne hrane, je poskrbelo tudi odlično osebje Hotela Jakec, kjer smo bivali vse dni. Ta šola v naravi nam bo ostala v lepem spominu.

Učenci in učitelji OŠ Cirkulane-Zavrč

Še več slik najdete na povezavi