Dan_Jezikov_1

26.9. obeležujemo Evropski dan jezikov. Spomnili smo se ga tudi na naši šoli. Učenci 2., 5. in 7. razreda so sodelovali v mednarodnem projektu (eTwinning) Let`s celebrate the European day of Languages.  Učenci vseh sodelujočih držav  so iskali pregovore, peli ljudske pesmi, se predstavili v svojem in tujem jeziku. Prav tako smo izdelali odtise dlani, na katere so učenci napisali svoje najljubše slovenske besede.

Tudi v ostalih razredih so se učenci pri pouku tujih jezikov spomnili na ta praznik. Izdelali so evropske zastavice, iskali pregovore v tujih jezikih in podobne v slovenščini, reševali kviz,… Naučili so se tudi nekaj novih tujih besed in preko videoposnetkov spoznavali nove prijatelje.

V tem šolskem letu bomo sodelovali še pri nekaterih drugih mednarodnih projektih in tako urili in nadgrajevali svoje znanje angleškega jezika.

Zapisale učiteljice tujih jezikov:

Zinka Štumberger, Vesna Koren, Marjana Protner