Lena_Sola_Narava

Letna šola v naravi – STRUNJAN 2016 (zadnje obvestilo)

Spoštovani učenci in starši!

Bliža se odhod v letno šolo v naravi učence 5. razreda, ki bo potekala v Strunjanu od 13. 6. – 17. 6. 2016. Posredujemo vam še zadnje potrebne informacije ter seznam potrebne opreme za učence. Skrbno preberite in si shranite to obvestilo, da se boste na odhod kar najbolje pripravili.

Odhod bo v ponedeljek, 13. 6., ob 8.00 uri izpred šole Zavrč in ob 8.15 izpred šole Cirkulane. Pridite vsaj 15 minut pred odhodom, da preverimo vso opremo in pravočasno naložimo na avtobus. Povratek bo v petek, 17. 6., okoli 18. ure.

V Strunjanu imamo prvi obrok popoldansko malico, zato naj imajo učenci pripravljene sendviče in vodo v nahrbtniku za dopoldansko malico in kosilo. V petek zaključimo s kosilom, morebitno malico na poti nazaj si učenci lahko kupijo ob postankih.

Starši poskrbite za tablete proti slabosti za učence, ki težje prenašajo vožnjo z avtobusom in ladjo. Vse morebitne zdravstvene posebnosti in navodila glede morebitnega jemanja zdravil pisno oddate razredničarki. Če obstajajo zdravstveni zadržki glede udeležbe v šoli v naravi, se o tem posvetujte z zdravnikom.

Učenci lahko imajo mobilne telefone, ki pa jih bodo hranile razredničarke. Domov bodo poklicali prvi dan po večerji, ter ostale dni po želji, prav tako po večerji. Lahko imajo tudi fotoaparate, vendar skrbijo sami za njih, torej učitelji za njih ne odgovarjamo. Ne priporočamo ostalih multimedijskih pripomočkov, kot so npr. prenosne igralne konzole, saj gre navsezadnje za šolo v NARAVI.

Učenci potrebujejo s seboj nekaj denarja za izlet z ladjico, sladoled, pijačo, spominke…, največ v višini 40 evrov. Za denar odgovarjajo sami.

SEZNAM POTREBNE OPREME (starši pripravite opremo skupaj z učenci):

• potovalna torba, nahrbtnik;
  • kopalna oprema (dvojne kopalke, 2x kopalna brisača);
  • majica in kapa z logotipom šole, ki jo otroci prejmejo pred odhodom,
  • zaščitna krema proti soncu (preverite ali je dovolj kreme v embalaži in njen rok trajanja);
  • spodnje perilo,
  • osebni pribor (milo, zobna ščetka, glavnik,…);
  • majice s kratkimi rokavi;
  • kratke hlače;
  • trenirka;
  • športni copati, sandali – primerni za daljšo hojo in natikači – ki se lahko tudi zmočijo;
  • 2 brisači (osebna higiena);
  • peresnica, barvice, dnevnik šole v naravi, mapa z elastiko;
  • zabavne igre (karte, monopoli,…)
  • zdravila, ki jih mora otrok redno uživati (s priloženimi pisnimi navodili za uporabo);
  • Zdravstvena kartica;

Podatki o nastanitvi: Turistično naselje Salinera, Strunjan 14, 6320 Strunjan

Prosimo starše, da ne kličete na recepcijo hotela, v nujnih primerih pa pokličite vodjo šole v naravi na telefon 041 219 440.

Na zadnjem roditeljskem sestanku smo se dogovorili za nabavo enotnih majčk in kap za vse učence (prejšnja leta smo uporabili majice varnostne olimpijade, ki pa jih več ne prejmejo vsi učenci). Uspeli smo se dogovoriti za nabavo majic in kap z logotipom šole za vse učence po zelo ugodni ceni 8 EUR. Znesek bo prištet k zadnji položnici.

Verjamemo, da nam bo vreme naklonjeno in se bomo imeli lepo

Razredničarki:                                                  Vodja šole v naravi:                             Ravnateljica:

Nikolina Vuzem, Sonja Majcenovič                       Mitja Vidovič                                     Suzana Petek