Blaz_Kopsa

Blaž Kopša, učenec 3. b razreda OŠ Cirkulane-Zavrč, je na prvi pogled čisto navaden fantič, droben, nasmejan, skromen in rahlo sramežljiv. A vsekakor je pokazal, da je mnogo več kot povprečen. V resnici je Blaž pravi mišičnjak, njegovi cilji niso skromni in ko ima priložnost, pokaže svoj pogum. Vse te kvalitete je kazal že v drugem razredu, predvsem njegova spretnost ni ostala neopažena. Vključitev v redno vadbo v Gimnastičnem društvu Ptuj je bila logična posledica. Po le slabe pol leta treninga je v sredo, 18.11.2015, Blaž nastopil na svojem prvem športnem tekmovanju, državnem šolskem prvenstvu v akrobatiki. Tekmovanje je potekalo na OŠ Dobrova pri Ljubljani, nastopilo je čez 20 šol s skoraj 300 tekmovalci. Blaž je odlično opravil z vsemi štirimi vajami, dosegel skupaj 38,3 točke, kar je na koncu pomenilo 4. mesto! Ob tem velja poudariti, da mi je do odličja zmanjkala le desetinka točke. Vsekakor občudovanja vreden dosežek, še posebej zato, ker Blaž prihaja iz majhnega kraja in ga morajo starši voziti na treninge v več kot 20 km oddaljeni Ptuj. Blažu čestitamo in mu želimo še veliko športnih uspehov, veliko volje na treningih, predvsem pa naj ostane nasmejan in vesel fantič!
Mitja Vidovič, prof. ŠPO