ikonca

23. 10. 2014 se je dan začel kot po navadi, ampak namesto torb smo vzeli z seboj manjše torbice in nahrbtnike, saj smo imeli naravoslovni dan. Tema naravoslovnega dneva je bila Ni jabolka brez čebele. Mlade novinarke smo se zbrale ob 10. uri, se podale  po učilnicah ter beležile in fotografirale številne dejavnosti, ki so se jih lotili učenci. Najprej smo šle v 8. a, kjer je že prav dišalo po medenjakih in jabolčnem zavitku. Nato smo se podale v 5. a, v katerem so izdelovali lesene zaboje za sadje, in v 4. a, kjer so pripravljali jabolčno marmelado ter oblikovali mini lesene škatlice s potiski. Izdelovali so tudi plakate na temo jabolko, čebela, med in to v 6. a razredu. 1. a, 2. a, 3. a in 3. c pa so delali sadna nabodala in se zraven sladkali. Vzdušje na šoli je bilo prav živahno. Moji sošolci in sošolke so izdelovali satovje ter velike čebele iz plastenk, kasneje pa oblikovali plakat Tradicionalni slovenski zajtrk. 9. a so dopoldan pridno pomagali gospodinjam ter skuhali, spekli različne jedi iz krompirja. Svoje izdelke so predstavili v šolski jedilnici, kjer je potekala mini razstava, ter ob dnevu šole na lokaciji Zavrč.

Nastale so čudovite stvari in na ta način smo uspeli udejanjiti številne zanimive ideje. Tema je bila zelo zanimiva in učencem zelo blizu.

Zala Horvat, 7. a

Nekaj slik