Na osnovni šoli Cirkulane-Zavrč že nekaj let izbiramo »Naj športnika šole«. Naj športnika izbiramo glede na rezultate učencev na športnih tekmovanjih, v prvi vrsti šolskih, upoštevajo pa se tudi rezultati, ki jih učenci dosežejo v športnih klubih. Prav tako je pomembna raven tekmovanja, kjer učenec doseže uspeh. Največ štejejo uspehi na državnih tekmovanjih.

Po uspehih bivših učenk Doroteje in Veronike Domjan iz Zavrča, ki sta nas vrsto let navduševali z uspehi v atletiki, tudi z naslovi državnih prvakinj, smo zadnja tri leta priča vedno večjim uspehom učenke Viktorije Zadravec v judu. V letošnjem šolskem letu je Viktorija postala celo državna prvakinja, kar je nedvomno uspeh, na katerega smo vsi na šoli zelo ponosni. Njen talent smo pred leti spoznali prav v šoli in ji svetovali, da se pridruži Judo klubu Drava iz Ptuja. S podporo staršev in predvsem njeno voljo, prizadevnostjo, energijo in trdim delom, ji je uspelo v nekaj letih priti v sam vrh slovenskega juda. Viktorija Zadravec je tako osvojila 1. mesto pri izboru »NAJ ŠPORTNIK ŠOLE 2014«, kar je že njen tretji naslov.

Viktorija pa ni edina dobra športnica na šoli, ampak ima kar močno konkurenco. Vse več naših otrok poleg veliko športnih vsebin, ki jih nudimo na šoli, obiskuje vadbo v športnih društvih v Cirkulanah in Zavrču ter tudi v okolici in posledično na tekmovanjih dosega odlične rezultate.

Tako je 2. mesto na izboru za naj športnika osvojila učenka Nika Fijan, nogometašica ŽNK MSM iz Ptuja, ki si je največ točk na izboru priborila z odličnimi nastopi na šolskih atletskih tekmovanjih, Nika je namreč tudi odlična šprinterka. Tretje mesto je osvojil učenec Blaž Belšak, ki je podobno kot Nika, vsestranski športnik z uspehi v nogometu ter atletiki.

Vsi trije prvouvrščeni učenci na izboru so prejeli priznanja ter simbolične praktične nagrade, hkrati pa se bodo udeležili nagradne ekskurzije za naj učence naše šole. Omenjeni učenci niso samo dobri športniki, v prvi vrsti so tudi dobri učenci in kot taki zelo dober vzgled ostalim učencem.

Vsem našim športnikom želimo še veliko uspehov.

Rezultati najboljših treh:

Viktorija Zadravec 1. mesto
Državno prvenstvo osnovnih šol v judu: 1. mesto
Področno prvenstvo osnovnih šol v judu: 1. mesto
Medobčinsko tekmovanje v nogometu, mlajše deklice: 4. mesto
Medobčinsko tekmovanje v odbojki, mlajše deklice: 4. mesto
Medobčinsko tekmovanje v atletiki: 6. mesto (tek na 60m)
Udeležba na medobčinskem krosu
Udeležba na zimskem atletskem pokalu
Državno klubsko prvenstvo U14: 2. mesto

Nika Fijan 2. mesto
Področno prvenstvo v atletiki: 2. mesto (tek na 60m)