V okviru delovanja Evropske mreže  Zdravih šol sledimo vsako leto Rdeči niti.

Rdeča nit 2014/2015 je PROMOCIJA DUŠEVNEGA ZDRAVJA

Čustva so pomemben del odnosov, zato bodo učenci 1VIO, 2VIO, 6r. in 7r. prepoznavali in poskušali razumeti lastna čustva. Seznanili se bodo z osnovnimi čustvi (strah, jeza, sram, gnus, žalost in veselje). Spoznali bodo, čemu je posamezno čustvo namenjeno, kje v telesu ga prepoznavamo, kako ga v različnih situacijah začutimo, kakšen je naš odziv nanj ter kaj nam sporoča. Prijetno se počutimo vsakič, ko nam kdo izkaže ljubezen, naklonjenost ali ko počnemo nekaj, kar uveljavi našo osebnost. Prepreke pri zadovoljitvi potreb pa izzovejo strah, jezo, upor in številne druge negativne čustvene reakcije, ki nam praviloma vselej škodijo, dolgoročno pa lahko vodijo celo v bolezen.

Živimo v času, ko je stres del našega življenja. Z njim in njegovimi negativnimi posledicami se srečuje tudi vse več otrok in mladostnikov. Učenci 8r. in 9r.  bodo v delavnicah spoznavali različne strategije za soočanje s stresom.