ikonca

V okviru projekta Zdrav življenjski slog in OPB smo v sredo, 2. 10. 2013, učencem na lokaciji Cirkulane predstavili JUDO. Učencem je bila predstavitev zelo všeč.

Judo je borilna veščina, ki prihaja iz Japonske. Je olimpijski šport, ki je v Sloveniji zelo razvit in z uspehi Urške Žolnir in ostalih tekmovalcev tudi eden najuspešnejših. Judo pa ne pomeni samo borbe, pomeni znati premagovati ovire, obvladovati svoje telo, razvijati telesne in miselne sposobnosti, spoštovati sebe in nasprotnika, znati sprejeti tako zmago kot poraz in še mnogo več. Judo je primeren za vse otroke različnih starosti in sposobnosti.

Judo Klub Drava Ptuj, ki je eden uspešnejših klubov pri nas in ima bogato zgodovino, bo začel s treningi juda v Cirkulanah v mesecu oktobru. Treningi bodo potekali enkrat tedensko po dve šolski uri ob četrtkih ob 14.30–16.00 v večnamenski turistično-prireditveni dvorani v Cirkulanah.

Mitja Vidovič, prof. šp. vzg.

Nekaj slik