V soboto,11.5.2013, je na dvorišču Minoritskega samostana v Ptuju potekala prireditev v organizaciji Turističnega društva Ptuj in Mestne občine Ptuj z naslovom Spoznavajmo države EU, kjer smo mladi osnovnošolci in dijaki iz Podravske regije v okviru projekta Spoznavajmo države EU predstavili vseh 27 držav, članic EU.

Vse nastopajoče in zbrane obiskovalce je na začetku prireditve nagovorila ptujska mestna svetnica, gospa Tatjana Vaupotič in evropski poslanec gospod Ivo Vajgl. Nastopil je tudi mladinski pihalni orkester Glasbene šole Karol Pahor. Vsaka šola je imela svojo stojnico, kjer so lahko obiskovalci dobili veliko informacij o zgodovini najstarejšega mesta posamezne države. Kot najmlajši nastopajoči so našo državo Slovenijo na zanimiv način predstavili otroci iz vrtca Ptuj. Naša šola je sodelovala z državo Grčijo, kjer smo predstavili glavno mesto države, Atene ter grške simbole. Na odru smo se predstavili s tradicionalnim grškim plesom ¨Sirtaki¨. Po kulturnem programu smo se odpravili v “Evropark”, kjer smo najprej slavnostno dvignili evropsko zastavo, nato pa smo v zrak spustili nešteto balonov. Bil je zelo lep in zanimiv dan.

Jasna Gabrovec, 9.a in Nina Gorenjak, 7.a (2012/2013)