Sobotno šolo smo organizirali, 27. februarja 2010. Učenke in učenci so skupaj z učitelji preživeli prijetno dopoldne skozi ustvarjalne vsebine. Nekaj utrinkov bomo zbrali na tem delu naše spletne strani.

Utrinki iz sobotne šole, ki smo jo izvedli 27.2. 2010. Učenci smo ustvarjali v likovni delavnici.
  • Oblikovanje vaz iz gline mi je bilo všeč. Pri izdelovanju svaljkov si moral paziti na velikost in debelost. (Ema – 4. b)
  • Všeč mi je bilo, ker smo gnetli in ustvarjali, potem pa še barvali. (Ines – 4. b)
  • Ni mi bilo všeč, da se je glina tako hitro sušila. (Mihaela – 4. b)
  • Vesel sem bil, da so nam učiteljice pomagale. (Đani – 4. b)
  • Bilo je zelo zabavno. Jaz sem naredila veliko posodo. Želim si še več takšne ustvarjalnosti. (Samanta – 5. b)
  • Družili smo se z učenci iz drugih razredov. Veliko smo se smejali. (Jan – 5. b)
  • V sobotni šoli mi je bilo lepo. Ustvarjali smo izdelke, ki jih bomo lahko uporabili tudi doma. Veliko sem se naučila o glini. Upam, da se bo sobotna šola ponovila. (Lara – 5. b)
  • V sobotni šoli je bilo čudovito. Če bo možnost, se je bova še udeležili.
  • Vsi smo naredili lepe posode. (Tjaša in Anastasija – 6. b)
  • Izdelovali smo sklede. Imeli smo rdečo in belo glino. Uživali smo. (Katja – 7. b)
  • Izdelek mi je lepo uspel. (Ana – 9. b)
  • Najbolj všeč mi je bilo to, da nismo nič pisali. (Klemen – 9. b

Glasbena delavnica – Glasba iz vode

V soboto, 27. februarja je skupina glasbeno talentiranih učencev ugotovila, da voda ni le pomembna za življenje ampak je lahko tudi sredstvo za izvajanje glasbe.

8 litrskih steklenic smo napolnili z vodo in jih uglasili po vzorcu DO – lestvice. 9 dodatnih steklenic pa uglasili po glavnih stopnjah tonalitete (T,S,D). Z lesenimi palčkami smo tolkli po steklenicah in tako izvabljali iz njih tone. Naučili smo se 2 ljudski pesmi ob spremljavi tolkal, na katere je igrala učiteljica Silva, in priredili koncert za starše v jedilnici šole.

Učenci so po funkcijah tonalitete z vodo uglasili tudi tone kozarcev, ki zazvenijo, ko z vlažnim prstom krožiš po robu. Slišati je bilo čudovite akorde.

Učenci, učitelji in starši so bili nad delavnico navdušeni in vsi enotnega mnenja, da je potrebno to še kdaj ponoviti.
Delavnico sta vodila Aleksander Šijanec in Silva Meznarič